Projekty produkcyjne

Produkcja rzeczywista i dystrybucja w Internecie

Kategoria : Projekty zgłaszane przez firmy

Nowoczesne metody produkcji, szybkie prototypowanie i technologie druku 3D przyczyniają się do znacznego skrócenia cyklu produkcyjnego. Kwestia zasadnicza, co produkować, komu i jak sprzedawać. I skąd w ogóle u nas zainteresowanie produkcją materialną? Otóż popyt na produkt, o którym myślimy powstał w jednym z serwisów społecznościowych, w którym użytkownicy otrzymywali pewien produkt w formie wirtualnej, narysowanej. Ileż to było radości z tego produktu a jednocześnie narzekania, że jest on tylko na ekranie. To dało wiele do myślenia i postanowiliśmy przeanalizować możliwość urzeczywistnienia tego produktu. Poznaliśmy technologię druku 3D, odkryliśmy na nowo oprogramowanie do modelowania 3D i po długiej walce z firmami produkcyjnymi to, co narysowane na ekranie znalazło się na biurku. Była to dosyć długa droga, ale i interesujące doznanie, ponieważ przez wiele lat efekty naszych prac pozostawały tylko na ekranie. Warto zaznaczyć, że produkcja jest realizowana fizycznie przez firmę zewnętrzną. Na tym etapie fabryki jeszcze nie budujemy.

W każdym razie powstał dosyć specyficzny produkt, który może być wykonany ze srebra, mosiądzu, brązu lub alpaki, ozdabiany na wiele różnych sposobów. Okazało się, że można dla niego zbudować kilka niezależnych kanałów sprzedaży i nawet sprzedawać pod różnymi markami zarówno na rynku krajowym i zagranicznym. Zarówno w Internecie jak i tradycyjnie. Może być prezentem, elementem gry, służyć do zabawy i ma funkcję dekoracyjną.

Wiele kroków już za nami, prototypy są gotowe. A czy jest na to rynek? Czy jest zapotrzebowanie? To się niedługo okaże. Dalsze etapy związane są z próbną serią, opracowaniem strategii marketingowej, witryny internetowej, marketingiem w mediach społecznościowych. Produkt może być rozwijany, można wprowadzać nowe modele i wzory. W projekcie tym chodzi o długoterminowe budowanie świadomości marki. Mamy pomysły na akcje marketingowe, które pozwolą zaistnieć na rynku i utrwalić pożądany wizerunek.

W projekcie przewidujemy udział dwóch nowych osób z Zespole Zarządzającym, które będą zajmowały się szerokim aspektem działań związanych z nowymi produktami. Odnaj-dą się tu osoby kreatywne, zainteresowane rozwojem w obszarze marketingu elektronicz-nego, budowaniem wizerunku i połączeniem tego z rzeczywistymi produktami. Przyda się też podstawowa znajomość technologii internetowych oraz języka angielskiego. Wskazane zainteresowanie wykorzystaniem systemów projektowania 3D i wydruku 3D.

Produkcja rzeczywista i sektor dóbr luksusowych

Kategoria : Projekty zgłaszane przez firmy

Koncepcja tego produktu zrodziła się kiedyś samoistnie przy próbie zakupu czegoś na specjalną okazję wykraczającego poza standardy. Masowość produkcji powoduje, że trudno o coś unikalnego i oryginalnego. Pojawił się pomysł na produkt, który może nieco odmienić masową rzeczywistość. Związany jest też z prototypowaniem, wydrukami 3D, modelowa-niem.

Produkt może być wykonany z metali szlachetnych, ozdabiany kamieniami szlachetnymi. Wszędzie masowo do produktów są dodawane szkiełka i paciorki, a my stawiamy na prawdziwe brylanty, szafiry rubiny i inne kamienie. Koncepcja obejmuje, też personalizację produkcji.

W ramach projektu będzie realizowana współpraca z firmami zajmującymi się sektorem jubilerskim. Ale koncepcja nie jest związana z produkcją biżuterii. Prototypy mamy w dużym stopniu opracowane. Produkty będą sprzedawane przez Internet. W zasadzie są to dwie różne serie produktów o różnej funkcjonalności. Wraz z projektem będzie rozwijana witryna internetowa, która jest prawie gotowa.

A czy jest zapotrzebowanie na taki produkt? Badania w najbliższym otoczeniu wskazują, że ma on potencjał. A jak zareaguje rynek zobaczymy już niebawem. W projekcie tym chodzi również o długoterminowe budowanie świadomości marki.

Zapraszamy do współpracy osoby zainteresowana sektorem dóbr luksusowych, biżuterią, rozwojem w obszarze marketingu elektronicznego, budowaniem wizerunku. Przyda się też podstawowa znajomość technologii internetowych oraz języka angielskiego. Wskazane zainteresowane rozwojem nowych produktów, wykorzystaniem systemów projektowania 3D i wydruku 3D.