Gry i wirtualne światy

Gry i wirtualne światy

Kategoria : Projekty zgłaszane przez firmy

Projekt dotyczy rozwoju platformy wirtualnego świata, który już niebawem znajdzie się w portfolio naszych serwisów. Platforma jest na rynku już od dłuższego czasu i mamy pomysły na jej dalszy rozwój. Aplikacja funkcjonuje w środowisku multiplayer i łączy funkcje czatów i platform społecznościowych. Wykorzystane środowisko programistyczne bazuje na Adobe Flash. Aplikacja powstała dosyć dawno temu i planowane jest przejście na inną technologię, która aktualnie jest kluczową technologią wykorzystywaną w produkcji gier i systemów MMO.

Do czasu uruchomiania nowej platformy mogą być aktualizowane dotychczasowe moduły i funkcjonalności w celu lepszego poznania architektury i oczekiwań. Wprowadzenie nowego systemu lub aktualizacja starego powiązana będzie z komunikacją mailową z zarejestrowanymi użytkownikami i podjęciem próby uruchomienia nowej wersji platformy w oparciu o stara bazę użytkowników. Atutem jest bardzo duży zbiór materiałów graficznych, które można wykorzystać w nowym projekcie.

W systemie zostanie zaimplementowany nowy model biznesowy, nowe systemy subskrybcyjne, produkty i waluty wirtualne. Wskazana jest też integracja z systemami społecznościowymi. W projektowaniu nowych rozwiązań będą wykorzystane doświadczenia z kilku lat funkcjonowania serwisu na rynku.

Uczestnicy projektu będą mieli możliwość pracować przy unikalnym projekcie. Pozyskana wiedza przyczyni się do lepszego poznania tego typu środowisk, technologii ich programowania. Celem zasadniczym jest powołanie firmy, która zajmie się prowadzeniem platformy i rozwojem nowych aplikacji w tym segmencie. Współpraca w ramach projektu zapewni kontakt z rzeczywistym systemem i obserwowanie na bieżąco wyników swojej pracy.

Wirtualne miasta

Kategoria : Projekty zgłaszane przez firmy

Jest to wersja powyższego projektu zorientowana na sektor B2B, która stanowi element projektu regionalnego, dedykowany dla konkretnej lokalizacji geograficznej. W systemie zostanie odzwierciedlony wybrany region i kluczowe miasta. Rezultat projektu zostanie wykorzystany, jako produkt marketingowy we współpracy z jedną z instytucji regionalnych. Skala projektu nie jest duża i może być on oparty na wcześniejszej wersji środowiska programistycznego, która bez problemu sobie poradzi z planowanym obciążeniem. W ramach projektu możliwe jest również wdrażanie technologii 3D i zaawansowanych systemów wizualizacji. Projekt może być zrealizowany w powiązaniu z powyższym projektem lub niezależnie od konwersji na system Unity.

Platforma edukacyjna

Kategoria : Projekty zgłaszane przez firmy

W tej grupie umieszczamy jeszcze specyficzną grę edukacyjną, która w przystępny i nietypowy sposób może prezentować wiedzę z różnych dziedzin. Założeniem projektu jest opracowanie platformy zdalnego nauczania, która może być udostępniana firmom edukacyjnym. Projekt ma podstawy B2B, ale też można z jego udziałem uruchomić działania edukacyjne. Brzmi groźnie i skomplikowanie? Może i tak jeśli by było realizowane od podstaw. Ale my już mamy przygotowanych wiele elementów tego projektu. Wystarczy to zintegrować wprowadzić kilka rozszerzeń i projekt wkracza na rynek. Jak i w poprzednich projektach kluczowe w realizacji projektu będzie zainteresowanie systemami multiplayer.