Dla studentów

Jeśli interesujesz się sektorem biznesu elektronicznego, z uwagą śledzisz doniesienia o sukcesach internetowych przedsięwzięć, jesteś osobą kreatywną, chcesz tworzyć nowe modele biznesowe i technologie, które są odpowiedzią na potrzeby rynku, cenisz niezależność a jednocześnie lubisz realizować cele, które sobie stawiasz i nie boisz się nowych wyzwań StartupLabs jest właśnie dla Ciebie.

Powiązanie projektu ze specjalnością o nazwie Komercjalizacja produktów i usług internetowych, którą możesz wybrać na drugim kierunku studiów w ramach Bloku Przedmiotów Obieralnych, daje Ci możliwość przyjęcia specjalnej ścieżki edukacyjnej, dzięki której przez cały rok wraz z zespołem możesz koncentrować się na swoim pomyśle i wizji nowego biznesu. Na kierunku Informatyka jest to blok BPO9  a na kierunku Inżynieria Cyfryzacji blok jest oznaczony symbolem BPO6.

W ramach specjalności masz wiele opcji do wyboru i możesz:

– Rozwijać własne pomysły
– Wypracować nowe koncepcje w pracy zespołowej
– Realizować nowe projekty wspólnie z firmami
– Uczestniczyć w komercjalizacji wyników badań naukowych

Przez tok studiów nabędziesz doświadczenia przy realizowaniu ciekawych przedsięwzięć. Poza zajęciami praktycznymi w formie laboratoriów, ćwiczeń, projektów tematyka związana z projektem biznesowym stanie się również przedmiotem Twojej pracy inżynierskiej.

W ramach projektu będziesz aktywnie uczestniczyć w wydarzeniach branży internetowej w Szczecinie i nie tylko, w konferencjach, seminariach, spotkaniach z firmami, na których możesz prezentować swoje pomysły i rozwiązania. Cenne uwagi ze strony specjalistów pozwolą uniknąć wielu błędów i zapewnią lepszy kontakt z rzeczywistością gospodarczą. Na dowolnym etapie projekty mogą przechodzić  weryfikację rynkową, a najciekawsze zapewne zainteresują fundusze inwestycyjne czy inwestorów prywatnych.

Reasumując bez względu na to czy planujesz rozwój własnej firmy czy pracę w korporacji pozyskane doświadczenie będzie cenną lekcją, która otworzy Ci wiele możliwości, pozwoli zawrzeć ciekawe znajomości. Rozwiązywanie rzeczywistych problemów, praca zespołowa, znajomość rynku, technologii internetowych, zagadnień związanych z marketingiem elektronicznym wpłyną na wzrost kompetencji.

Dodatkowo otrzymasz certyfikaty i zaświadczenia potwierdzające udział w projekcie, które wzbogacą Twoje CV i już w momencie odbioru dyplomu poza solidną dawką wiedzy będzie Ci towarzyszyło solidne doświadczenie praktyczne.

Przedmioty zaplanowane w ramach specjalności obejmują zagadnienia technologiczne, projektowanie oraz programowanie systemów internetowych, mobilnych a także elementy marketingu i handlu elektronicznego.

Zajęcia w ramach specjalności będą prowadzone również przez praktyków, założycieli i pracowników firm internetowych, osoby zainteresowanie kreowaniem nowych przedsięwzięć. Będzie to okazja do wymiany doświadczeń i pozyskania wiedzy praktycznej, która przyda się we wdrażaniu własnych projektów.