Wniosek dla Wydziałowej Komisji Programowej

W maju 2014 roku zostały przygotowane wnioski dla wydziałowych Komisji programowych Zarówno dla kierunków Informatyka jak i Inżynieria cyfryzacji o utworzenie nowych bloków przedmiotów specjalnościowych, o nazwach odpowiednio Komercjalizacja produktów i usług cyfrowych oraz  Komercjalizacja produktów i usług cyfrowych.

Celem bloków przedmiotów „… jest realizacja zajęć zorientowanych na kompletny cykl wprowadzania produktów cyfrowych na rynek poczynając od wybranych zagadnień kreatywności technologicznej, poprzez prototypowanie, pozycjonowanie produktu na rynku i działania marketingowe.  Studenci będą mieli kontakt z rzeczywistymi projektami i firmami działającymi na rynku i poza typowymi efektami kształcenia otrzymają certyfikaty potwierdzające udział w konkretnych projektach komercyjnych, który będzie stanowił wkład do CV absolwenta. Absolwenci będą mogli funkcjonować na rynku i obejmować stanowiska związane z wprowadzaniem nowych produktów informatycznych i internetowych na rynek, poszukiwać innowacyjnych rozwiązań czy inicjować własne przedsięwzięcia.

Blok zorientowany jest na kształcenie inżynierów z dużym naciskiem na technologie wytwarzania produktów cyfrowych i znacznie różni się od przedmiotów specjalnościowych realizowanych na kierunku Inżynieria cyfryzacji. Integruje nowe przedmioty i tematy dotychczas nierealizowane i nawiązuje do bieżących trendów na rynku. Główny nacisk położono na łączenie wiedzy inżynierskiej z potrzebami rynkowymi. Wydział Informatyki powinien mocniej zaistnieć w obszarze komercjalizacji i kreować managerów produktów internetowych, których wiedza i umiejętności wykraczają poza techniki programowania i podstawową wiedzę informatyczną.

Maj 16, 2014 | Category: Aktualności | Comments: none